Długie sukienki wieczorowe klasyczne i nowoczesne

Długa sukienka wieczorowa

Zdjęcie dzięki uprzejmości Christophera Mascuraka (licencja)

Długie sukienki wieczorowe to strój, który zakładamy na naprawdę wyjątkowe okazje. Dlatego musi być bardzo starannie wybrany, wykonany z najwyższej jakości materiałów oraz wyróżniający się wyrafinowanym krojem. Jednocześnie powinnyśmy pamiętać o tym, by w takiej kreacji czuć się komfortowo i wygodnie.

Obecnie na rynku znajdziemy wiele długich sukni wieczorowych o bardzo różnym charakterze. Część z nich nawiązuje do klasycznych, skromnych fasonów, inne natomiast przyciągają wzrok nowoczesną formą lub ekstrawaganckimi zdobieniami. Wybierzmy taką, która będzie pasować do naszej sylwetki i osobowości, a także do konkretnej okazji.

Długie sukienki wieczorowe w stylu klasycznym

Klasyczne suknie wieczorowe długie zawsze będą dobrym wyborem – jeśli więc nie wiemy, co na siebie włożyć, zdecydujmy się właśnie na takie rozwiązanie. Jest ono bowiem najbardziej uniwersalne i daje nam gwarancję, że będziemy wyglądać elegancko i stylowo.

Najpopularniejsze długie sukienki  sięgają aż do ziemi, czasem też posiadają niewielki tren. Z reguły ich górna część jest gorsetowa lub mocno przylegająca do ciała, natomiast dolna – mniej lub bardziej rozszerzana. Do klasyki gatunku należą również sukienki bez ramiączek lub eksponujące plecy, w których dobrze wyglądać będą panie o jędrnym, niezbyt dużym biuście.

Klasyczne długie sukienki wieczorowe cechuje stonowany charakter i elegancja, nie zobaczymy więc w nich przesadnie dużych dekoltów czy wielu przezroczystości – delikatna koronka pojawiać się może w ramach ozdoby, jednak tylko niewielka część ciała pozostanie odsłonięta. Zakładając taką kreację w chłodniejsze dni musimy sięgnąć po szykowne płaszcze, wykonane z ekskluzywnych materiałów, które staną się modnym dopełnieniem stylizacji.

Modele nowoczesne i ekstrawaganckie

Długie sukienki wieczorowe

Zdjęcie dzięki uprzejmości Christophera Mascuraka (licencja)

Jeżeli tylko nie wyklucza tego charakter uroczystości, możemy zdecydować się na mniej klasyczne rozwiązania – piękne sukienki wieczorowe dostępne są także w bardziej odważnych, nowoczesnych fasonach i barwach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby puścić wodze fantazji i podkreślić swój indywidualny charakter.

Tego rodzaju kreacje wyróżnia zazwyczaj nowoczesna, czasem nawet futurystyczna forma. Nie zawsze sięgają aż do ziemi – mogą być nieco krótsze, bardzo często spotyka się fasony asymetryczne, przypominające geometryczne bryły, bądź też oversizowe. Kolory takiej sukni są właściwie dowolne – od szlachetnych, głębokich barw, przez delikatne pastele, aż do odcieni neonowych.

Nowoczesne suknie wieczorowe mogą być minimalistyczne bądź niezwykle ozdobne, jak modele stworzone niemal w całości z koronki, sukienki o biżuteryjnych wykończeniach lub udekorowane piórami.

Długie sukienki wieczorowe stanowią prawdziwą kwintesencję kobiecości i elegancji. Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie chociaż jeden starannie wybrany model, który wspaniale podkreśli jej naturalne piękno.